Nordic Open 2022 Tulokset / Results

Nordic Open 2022 Saturday

         
           

115. MJA1x ONRC 2000m

1

National Team Denmark

August Wisholm

3

07:34,5

10:00

2

National Team Norway

Ulrik Pharo Lohne

2

07:43,6

 

3

Daugavpils

Rihards Azarevičs

1

07:44,4

 

4

Stevns Roklub

Nikolaj Olsen

4

08:10,8

           

10:10

1

National Team Sweden

Erik Källström

3

08:04,5

 

2

National Team Finland

Teo Virta

2

08:07,9

 

3

Soutuseura SMARK – Helsinki

André Salmi

4

08:26,4

 

DNS

Christiania Row

Lorentz Rogge Pran.

DNS

 
           

119. MS1x ONRC 2000m

1

National Team Finland

Joel Naukkarinen

3

07:39,7

10:20

2

Takon Soutajat – Tampere

Elias Haavisto

1

07:48,0

 

3

Soutuseura SMARK – Helsinki

Teemu Salonen

4

08:07,0

 

4

Takon Soutajat – Tampere

Tomi Dewes

2

08:30,7

           

10:30

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Lee Wassell

4

07:59,3

 

2

Takon Soutajat – Tampere

Elmo Pyykkö

2

08:10,2

 

3

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Miika Kankkunen

3

08:20,4

 

4

Takon Soutajat – Tampere

Kaj Siltanen

1

08:23,0

           

120. WJA2x ONRC 2000m

1

National Team Norway

Kaja Munthe, Fay Lange

4

07:37,5

10:40

2

Christiania Row

Tyra Hjemdal, Amelia Tamburplass

2

07:52,0

 

3

National Team Sweden

1 Emma Tumová 2 Alma Lindberg

1

07:55,9

 

4

Daugavpils

Daniella Strode, Jekaterina Simanoviča

3

08:11,3

           

10:50

1

Lyngby Dame Roklub/ Lyngby Dame Roklub

Caroline Terkelsen, Frida Werner Foldager

4

08:04,0

 

2

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed

2

08:16,3

 

3

National Team Finland

Krista Dewes (b) Mette Nylund

3

08:35,9

 

4

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Emmi Lämsä, Anni Kankkunen

1

08:49,2

 

5

Ålesund

Mia Soer-Hoel, Julia Hanken

5

08:53,5

           

101. Open Beginner TIR 500m

1

Takon Soutajat – Tampere

Heleen Koster, Coen Sweers (Mix2x)

1

01:46,7

11:00

4

Takon Soutajat – Tampere

Helmi Ahonen

4

02:26,7

 

5

Hämeenlinnan Soutajat – Turenki

Kari Lainesalo

5

02:36,5

 

2

Soutuseura SMARK – Helsinki

Erika Noponen

2

DNS

 

3

Hämeenlinnan Soutajat – Turenki

Verna Rantanen

3

DNS

           
           

102. MJC1x TIR 500m

1

Turun Soutajat ry – Åbo Roddare rf (TS-ÅR) – Turku

William Öhman

2

02:02,8

11:10

2

Soutuseura SMARK – Helsinki

Kasper Salmi

1

02:15,1

           
           

Afternoon

         
           

112. WJA2- ONRC 2000m

1

National Team Denmark

Kirstine Nielsen, Ida Mose Nielsen

3

08:08,9

13:00

2

National Team Sweden

1 Agnes Fredriksson 2 Moa Karlsson

2

08:32,6

 

3

National Team Norway

Silje Strøm , Karen Byberg

1

10:09,6

           

113. MJA2- ONRC 2000m

1

Holstebro Roklub

Christian Søndergaard, Tobias Kramer

1

06:48,6

13:15

2

National Team Denmark

Elias Ellehammer, Simon Mikkelsen

5

06:53,1

 

3

Holstebro Roklub

Simon Madsen, Hjalte Westeraa

3

07:02,1

 

4

National Team Norway

Alexander Skaane, Jostein Thon

4

07:24,8

 

5

National Team Sweden

1 Adam Wallberg 2 Simon Karlsson

2

07:29,7

           

114. WJA1x ONRC 2000m

1

Christiania Row

Tyra Eklo Hjemdal

5

08:11,6

13:30

2

National Team Norway

Marie Grøsfjeld

1

08:27,2

 

3

Christiania Row

Amelia Tamburplass

4

08:31,0

 

4

National Team Denmark

Maria Jákupsdottír Johansen

3

08:40,2

 

5

National Team Sweden

Filippa Ahlberg

2

08:40,9

           

115. MJA1x ONRC 2000m

1

National Team Denmark

August Wisholm

3

07:14,5

14:00

2

National Team Sweden

Erik Källström

4

07:21,1

 

3

National Team Norway

Ulrik Pharo Lohne

5

07:21,2

 

4

Daugavpils

Rihards Azarevičs

6

07:53,2

 

5

National Team Finland

Teo Virta

2

08:08,8

 

6

Stevns Roklub

Nikolaj Olsen

1

08:20,9

           

116. WSLw1x ONRC 2000m

1

National Team Finland

Vilma Kangasmäki

5

08:21,7

14:15

2

Takon Soutajat – Tampere

Stina Dewes

1

08:27,8

 

3

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

AnnLouise Johansson

4

08:44,2

 

4

Takon Soutajat – Tampere

Anni Haavisto

2

09:14,4

 

5

Takon Soutajat – Tampere

Anna Burns

3

09:35,4

 

DNS

Soutuseura SMARK – Helsinki

Rosa Palmgren

DNS

 
           

118. WS1x ONRC 2000m

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Eeva Karppinen

5

08:04,6

14:30

2

National Team Finland

Maiju Kainlauri

3

08:30,2

 

3

Soutuseura SMARK – Helsinki

Tiia-Maria Rauttola

1

08:34,5

 

4

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Anni Keisanen

4

08:39,3

 

5

Takon Soutajat – Tampere

Helmi Ahonen

2

09:33,9

 

DNS

Takon Soutajat – Tampere

Stina Dewes

DNS

 
           

119. MS1x ONRC 2000m

1

Takon Soutajat – Tampere

Kaj Siltanen

2

08:23,4

14:45

2

Takon Soutajat – Tampere

Tomi Dewes

1

08:37,1

A-Final

         

15:00

1

National Team Finland

Joel Naukkarinen

4

07:27,5

 

2

Takon Soutajat – Tampere

Elias Haavisto

2

07:42,0

 

3

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Lee Wassell

3

07:45,3

 

4

Soutuseura SMARK – Helsinki

Teemu Salonen

6

08:12,0

 

5

Takon Soutajat – Tampere

Elmo Pyykkö

5

08:20,5

 

6

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Miika Kankkunen

1

08:25,3

           

120. WJA2x ONRC 2000m

1

Daugavpils

Daniella Strode, Jekaterina Simanoviča

1

08:08,3

15:15

2

Ålesund

Mia Soer-Hoel, Julia Hanken

3

08:39,4

 

3

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Emmi Lämsä, Anni Kankkunen

2

08:47,5

A-Final

         

15:30

1

National Team Norway

Kaja Munthe, Fay Lange

4

07:26,2

 

2

Christiania Row

Tyra Hjemdal, Amelia Tamburplass

2

07:37,9

 

3

Lyngby Dame Roklub/ Lyngby Dame Roklub

Caroline Terkelsen, Frida Werner Foldager

3

07:39,5

 

4

National Team Sweden

1 Emma Tumová, 2 Alma Lindberg

6

07:40,8

 

5

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed

5

07:45,0

 

6

National Team Finland

Krista Dewes (b) Mette Nylund

1

08:35,2

           

121. MJA2x ONRC 2000m

1

Moss Rowing club

Erik Hein, Marius Thime

2

06:45,9

15:45

2

National Team Denmark

Christian Runge, Erik Kjersgård Nielsen

4

06:51,6

 

3

National Team Sweden

1 Mattias Berglund 2 William Okdahl

1

07:05,2

 

4

National Team Norway

Oscar Bøe, Erlend Refsum

3

07:15,7

 

5

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

Jacob Åbjörn, Nils Rönnblom

5

07:31,9

           

122. WS2x ONRC 2000m

1

National Team Finland

Kaisa Rokkanen (b), Kaisa Nevalainen

4

07:45,5

16:00

2

Daugavpils

Ludmila Ivanova, Diāna Bulaša

3

08:01,5

 

3

Takon Soutajat – Tampere

Niina Ijäs, Anni Haavisto

1

08:19,5

 

4

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Susanna Isotalo, Tiina Ojala

5

08:23,2

 

DNS

Takon Soutajat – Tampere

Noora Nyrö Sini Teisala

DNS

 
           

123. MS2x ONRC 2000m

1

National Team Finland

Juho-Pekka Petäjäniemi (b) Jukka-Pekka Kauppi

1

06:41,6

16:15

2

Tako & Neste

Antti Koiranen, Joel Naukkarinen

2

06:53,1

           
           
           
           
           
           

124. MJB1x TIR 1000m

1

Daugavpils

Antons Čerņavskis

3

0:00

16:30

2

Turun Soutajat ry – Åbo Roddare rf (TS-ÅR) – Turku

Julius Fieandt

2

2,24

 

3

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Emil Paloneva

1

+1:49,59

           

125. WJB4x TIR 1000m

DNS

Ålesund Roklub – Ålesund

Maria Wiik Astri Marie Steffensen Julia Hanken Susanne Steffenssen Myklebust

DNS

 
           

130. WJA4x TIR 2000m

1

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed, Caroline Bork Terkelsen, Frida Werner Foldager

1

07:16,6

16:50

2

Christiania Row

Mathilde Lucas, Mia Engvik, Tyra Eklo Hjemdal, Amelia Tamburplass

2

07:18,9

 

3

National Team Denmark 8+

Naja Normann Andersen, My Alberte Schaaf, Ditte Lønne Kallestrup, Ida Mose Nielsen, Kirstine Nielsen, Liv Pagh Jensen, Maria Jákupsdottír Johansen, Dina Poulsen, Nikolaj Olesen

3

07:22,5

 

4

National Team Norway 8+

Malin Haram-Hundven, Pernille Wie-Soltvedt, Guro Andersen Buck, Maren Glittenberg, Susanne Myklebust, Elise Granmo, Astrid Marie Steffensen, Maria Wiik, NN

4

07:27,9

           

132. MS4x TIR 2000m

1

National Team Norway 8+

Ferdinand Zachariassen Tenden, Christian August Riis, Marcus Stundal de Vos, Knut Emil André Svanes Ljunggren, Eirik Skage, Martin Nilsson Duesund, Hans August Wergeland, Martin Andreassen Øvreås, Steffen Stundal de Vos

5

06:18,2

17:00

2

Tako & Neste

Antti Koiranen, Juho-Pekka Petäjäniemi, Jukka-Pekka Kauppi, Joel Naukkarinen

4

06:18,8

 

3

Christiania Row

Jacob Balder-Hagen, Valentin Wang-Norderud, Sander Stundal de Vos, Truls Hansen

3

06:26,0

 

4

National Team Denmark

Mads Bjørndal Kirstein Ahrendtsen, Oliver Birk Bach, Tobias Holt Poulsen, August Coutant

2

06:32,4

 

5

Daugavpils

Rihards Azarevičs, Renārs Januzis, Auris-Aurelijs Susejs, Vadims Semjonovs

1

07:09,6

           

134. WU231x TIR 1000m

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Lotta Nylund

1

04:36,4

17:10

2

Takon Soutajat – Tampere

Helmi Ahonen

2

04:47,8

           

135. MJB2x TIR 1000m

3

Turun Soutajat ry – Åbo Roddare rf (TS-ÅR) – Turku

William Öhman Julius Fieandt

3

03:49,5

17:10

         

136.WJB2x TIR 1000m

4

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

Maja Karlsson Elin Åbjörn

4

04:07,6

17:10

         
           
           

Nordic Open 2022 Sunday : Taulukko1

         
           

230. WS1x TIR 2000m

1

Jämsänjoen Soutuveikot – Jämsä

Maiju Kainlauri

3

11:31,6

10:00

2

Soutuseura SMARK – Helsinki

Tiia-Maria Rauttola

2

12:01,6

 

3

Takon Soutajat – Tampere

Heleen Koster

1

12:39,5

 

4

Takon Soutajat – Tampere

Helmi Ahonen

4

16:11,1

           
           

10:10

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Vilma Kangasmäki

2

11:43,0

 

2

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

AnnLouise Johansson

1

12:17,4

 

3

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Anni Keisanen

3

12:45,9

           
           

201. Open Beginner TIR 500m

1

Hämeenlinnan Soutajat – Turenki

Jamina Uiskamo, Verna Rantanen, Aino Rokkanen, Kaisa Nevalainen

1

03:00,7

10:20

2

Takon Soutajat – Tampere

Iida Dewes, Rasmus Ijäs, Mailis Ijäs, Saaga Hakala

2

03:20,6

           

202. MJC1x TIR 500m

1

Soutuseura SMARK – Helsinki

Kasper Salmi

3

02:55,5

10:20

         
           
           

Afternoon

         
           

206. MJA4x ONRC 2000m

1

National Team Norway

Jacob Balder-Hagen, Valentin Wang-Norderud, Sander Stundal de Vos, Truls Hansen

2

07:37,1

12:00

2

Sarpsborg RK/Drammen RK/ Moss RK/ Aalesund RK

Marius Antonsen Thime (S), Ulrik Lohne (3), Erik Hein (2), Erlend Refsum (1)

4

07:37,4

 

3

National Team Sweden

1 Emil Hallgren, 2 Erik Källström, 3 Mattias Berglund, 4 William Okdahl

3

07:39,5

 

4

National Team Denmark

Mads Bjørndal, Kirstein Ahrendtsen, Oliver Birk Bach, Tobias Holt Poulsen, August Coutant

1

08:08,9

           

207. WJA4x ONRC 2000m

1

National Team Norway

Mathilde Lucas, Mia Engvik, Tyra Eklo Hjemdal, Amelia Tamburplass

1

08:47,0

12:15

2

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed, Caroline Bork Terkelsen, Frida Werner Foldager

2

08:47,4

 

3

National Team Sweden

1 Moa Klintefors, 2 Matilda Waide, 3 Tyra Karlsson, 4 Märta Karlsson

3

09:41,4

           

208. MJB1x TIR 1000m

1

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Emil Paloneva

1

09:30,7

12:40

         
           

210. WM1x TIR 1000m

1

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Anni Keisanen

2

05:50,7

12:40

         
           

214. WS2x TIR 2000m

1

Takon Soutajat – Tampere

Stina Dewes, Krista Dewes

3

10:56,2

12:50

2

Daugavpils

Polina Hohlova, Diāna Bulaša

1

11:18,6

 

3

Nesteen Soutajat – Porvoo

Lotta Nylund, Mette Nylund

4

11:32,2

 

4

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Anne Lahtinen, Tiina Ojala

2

12:12,2

   

Soutuseura SMARK – Helsinki

Rosa Palmgren Marleena Valtasola

   
           

215. JWA1x TIR 2000m

 

Christiania Row

Lorentz Rogge Pran.

   

13:00

 

National Team Denmark

Maria Jákupsdottír Johansen

   
   

Stavanger

Marie Grøsfjeld

   
   

Stevns Roklub

Nikolaj Olsen

   
           

216. MJA1x TIR 2000m

1

National Team Denmark

August Wisholm

2

10:23,4

13:10

2

Drammen

Ulrik Pharo Lohne

3

11:02,4

 

3

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Teo Virta

1

11:15,2

 

4

Soutuseura SMARK – Helsinki

André Salmi

4

12:07,2

           
           
           

217. WJA8+ ONRC 2000m

1

National Team Sweden

1 Elin Åbjörn, 2 Agnes Fredriksson, 3 Moa Karlsson, 4 Filippa Ahlberg, 5 Moa Klintefors, 6 Matilda Waide, 7 Tyra Karlsson, 8 Märta Karlsson, Cox Maija Karlsson

3

08:59,8

13:20

2

National Team Denmark

Naja Normann Andersen, My Alberte Schaaf, Ditte Lønne Kallestrup, Ida Mose Nielsen, Kirstine Nielsen, Liv Pagh Jensen, Maria Jákupsdottír Johansen, Dina Poulsen, Nikolaj Olesen

1

09:23,0

 

3

National Team Norway

Malin Haram-Hundven, Pernille Wie-Soltvedt, Guro Andersen Buck, Maren Glittenberg, Susanne Myklebust, Elise Granmo, Astrid Marie Steffensen, Maria Wiik, Jlia Hanken

2

09:32,4

           

220. WJA2x TIR 2000m

1

Bærum

Kaja Munthe, Fay Lange

3

09:45,9

13:40

2

Vaxholms Roddförening/SPIF

1: Emma Tumova, 2: Alma Lindberg

2

10:25,1

 

3

Daugavpils

Daniella Strode, Anastasija Ģermane

5

12:10,8

 

DNS

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed

DNS

 
 

DNS

Lyngby Dame Roklub/ Lyngby Dame Roklub

Caroline Terkelsen, Frida Werner Foldager

DNS

 
 

DNS

National Team Denmark

Kirstine Nielsen, Ida Mose Nielsen

DNS

 
           

221 WU231x TIR 1000m

1

Team Norway

Marie Grosfjeld

3

05:30,7

13:50

2

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Lotta Nylund

1

06:08,4

 

3

Takon Soutajat – Tampere

Helmi Ahonen

2

07:03,5

           

224. MM1x TIR 1000m

1

Takon Soutajat – Tampere

Tomi Dewes

2

05:07,9

14:00

2

Takon Soutajat – Tampere

Esa Räsänen

1

05:16,8

           

227. MS2- ONRC 2000m

1

Tako & Neste

Antti Koiranen, Joel Naukkarinen

2

08:55,6

14:15

2

Christiania Row

Alexander Skaane, Jostein Thon

3

09:16,3

 

3

Daugavpils

Vadims Semjonovs, Renārs Januzis

1

09:30,0

 

DNS

Holstebro Roklub

Christian Søndergaard, Tobias Kramer

DNS

 
 

DNS

National Team Denmark

Elias Ellehammer, Simon Mikkelsen

DNS

 
 

DNS

 

Simon Madsen, Hjalte Westeraa

DNS

 
           

228. WX4x ONRC 2000m

1

Christiania Row

Mathilde Lucas, Mia Engvik, Tyra Eklo Hjemdal, Amelia Tamburplass

3

09:00,8

14:30

2

Takon&Hämeenlinnan Soutajat

Stina Dewes, Krista Dewes, Kaisa Nevalainen, Kaisa Rokkanen

1

09:18,8

 

3

Daugavpils

Diāna Bulaša, Ludmila Ivanova, Daniela Strode, Jekaterina Somanoviča

4

09:20,0

 

4

National Team Denmark

Josefine Sommer Freltoft, Astrid Kirstine Kofoed, Caroline Bork Terkelsen, Frida Werner Foldager

5

09:36,1

 

5

Takon Soutajat – Tampere

Niina Ijäs, Noora Nyrö, Sini Teisala, Anni Haavisto

2

10:13,3

           
           
           

229. MJA8+ ONRC 2000m

1

National Team Denmark

Simon Madsen, Hjalte Westerå, Jacob Iversen, Simon Staklint, Tobias Kramer, Christian Søndergaard, Elias Ellehammer, Simon Mikkelsen, Nikolaj Olesen,

1

07:10,5

14:45

2

National Team Norway

Ferdinand Zachariassen Tenden, Christian August Riis, Marcus Stundal de Vos, Knut Emil André Svanes Ljunggren, Eirik Skage, Martin Nilsson Duesund, Hans August Wergeland, Martin Andreassen Øvreås, Steffen Stundal de Vos

2

07:36,0

 

3

National Team Sweden

1 Arvid Ludwig, 2 Johan Lysemark, 3 Edvin Persson, 4 Mark Eskilsson, 5 Jacob Åbjörn, 6 Nils Rönnblom, 7 Adam Wallberg, 8 Simon Karlsson, Cox Maja Karlsson

3

08:02,0

           

230. WS1x TIR 2000m

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Vilma Kangasmäki

4

11:17,8

15:00

2

Soutuseura SMARK – Helsinki

Tiia-Maria Rauttola

5

11:27,0

 

3

Jämsänjoen Soutuveikot – Jämsä

Maiju Kainlauri

3

11:36,1

 

4

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

AnnLouise Johansson

2

12:30,9

 

5

Takon Soutajat – Tampere

Heleen Koster

1

12:39,6

 

6

Valkeakosken Vesiveikot – Valkeakoski

Anni Keisanen

6

12:46,8

           

231. MS1x TIR 2000m

1

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Joel Naukkarinen

4

09:09,2

15:10

2

Takon Soutajat – Tampere

Antti Koiranen

6

09:43,6

 

3

Takon Soutajat – Tampere

Elias Haavisto

5

09:57,4

 

4

Takon Soutajat – Tampere

Elmo Pyykkö

1

11:06,6

 

5

E.S.R Theta – Eindhoven, Netherlands

Coen Sweers

2

12:56,8

   

Nesteen Soutajat – Porvoo/Naantali

Lee Wassell

3

DNS

           

232. MJA2x TIR 2000m

1

Moss Rowing club

Erik Hein, Marius Thime

1

08:08,9

15:20

2

National Team Denmark

Christian Runge, Erik Kjersgård Nielsen

3

08:21,3

 

3

Aalesunds

Oscar Bøe, Erlend Refsum

2

09:02,8

           

211. MM2x TIR 2000m 15:20

1

Takon Soutajat – Tampere

Juho-Pekka Petäjäniemi, Jukka-Pekka Kauppi

6

07:53,8

           

233. MJC2x TIR 1000m

1

Kungälvs Roddklubb – Kungälv

Maja Karlsson, Elin Åbjörn

2

05:01,8

15:30

2

Daugavpils

Grigorijs Muravskis, Vladislavs Ledaks

1

05:19,1